hosting image

Jak za darmo zintegrować Paczkomaty z WooComerce?

Według raportu Gemiusa e-commerce w Polsce w 2017 roku, Paczkomaty InPost są drugą, po dostawach kurierem najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci. W 2017 roku był wybierany przez 22 % klientów, podczas gdy w 2015 było to 11 %. Pozwalają one wygodnie odbierać i nadawać paczki – bez czekania w kolejce (przeważnie), a także o każdej porze dnia i nocy. Mając na uwadze te fakty, na pewno warto wdrożyć, tę opcję wysyłki w swoim sklepie internetowym WooComerce. A już na pewno jeśli można zrobić to za darmo dzięki dedykowanej wtyczce! Przeczytaj gdzie i jak zintegrować paczkomaty ze swoim sklepem WooComerce i przyciągnąć dodatkowych klientów.

  1. Pobieranie wtyczki – Inpost dla WooCommerce
  2. Zdobycie klucza API i aktywacja
  3. Konfiguracja wtyczki InPost dla WooComerce

1. Pobieranie wtyczki – InPost dla WooCommerce

Integrację naszego sklepu opartego o WooComerce zaczniemy od instalacji dedykowanej wtyczki InPost. W wyszukiwarce wtyczek wpisujemy jej nazwę – „InPost dla WooComerce”, a następnie instalujemy i aktywujemy.

2. Paczkomaty WooComerce. Klucz API Inpost

Po instalacji wtyczki możemy przejść do jej ustawień – WooCommerce -> Ustawienia ->InPost.

Po wyborze kraju pokaże się okno logowania do API InPostu. Żeby zdobyć Token, trzeba poprosić o niego firmę InPost w emailu lub poprzez formularz – https://inpost.pl/formularz-wsparcie. W formularzu wybieramy opcję „Udzielenie dostępu do API” a następnie wypełniamy dane (w kategorii klucza API wybieramy APIv4). Odpowiedź z kluczem API powinniśmy otrzymać do 2-3 dni roboczych.

Aby móc korzystać w integracji należy także założyć konto na stronie https://inpost.pl/. Login utworzonego konta podajemy razem z Tokenem podczas aktywacji wtyczki.

3. Konfiguracja wtyczki InPost dla WooComerce

Po pomyślnym aktywowaniu naszej wtyczki tokenem pokaże nam się podstawowa konfiguracja. Należy tam uzupełnić takie dane jak punkt odbioru, paczkomat wysyłkowy czy wskazać stronę zwrotów.

Ostatnią rzeczą jest aktywacja sposobu dostawy paczkomatem. Opcje dostawy paczkomatem włączamy w opcjach wysyłek WooCommerce – WooCommerce -> Wysyłka -> Paczkomaty (płatność z góry lub za obraniem). Preferujemy ustawienie wyboru paczkomatu z listy ze względu na możliwe problemy z ładowaniem się okna modalnego.

I gotowe! Teraz możesz przyciągać nowych klientów tym niezwykle wygodnym sposobem dostawy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *